علل و عوامل کمردرد بعد از رابطه زناشویی

بعضی افراد در اثناء رابطه زناشویی دچار به کمر درد می شوند، اندیشه تکاپو جنسی می تواند به جای هیجان برای آنها ناخوشایند باشد. با توجه به اینکه رابطه ازدواج باید لذت دسته باشد ولی زمانی که با درد فیزیکی همراه باشد، کار و جنبش جنسی تفریق پیدا می کند.
کمر درد در اثناء رابطه ازدواج و یا پس از آن می تواند انگیزه ها مختلفی داشته باشد. افرادی که سابقه کمر درد دارند معمولا در روابط زناشویی بیشتر مبتلا کمردرد می شوند.

یکی از دلایل مهم کمر درد در اثناء رابطه زناشویی و پس از انزال و نزدیکی، موقعیت نامناسب کسان اثناء رابطه جنسی است.

لذا رهنمود می شود که هنگام تقرب از قرار گرفتن در موقعیت هایی که مایه درد می شود، دوری کنید. در پیش درآمد ممکن است لازم باشد که موقعیت های گوناگون را امتحان کنید لغایت بتوانید بهترین شکل از رابطه زناشویی را با شریک خویش داشته باشید.
درد مفاصل بعد از انزال
گاهی اوقات مردان بعد از انزال دچار درد مفاصل می شوند. این درد شدنی است در ناحیه زانوها اغلب باشد. اکثر اوقات این دردها موقت بوده و مشکل خاصی نیستند.

به طور کلی، رابطه جنسی نیاز به آمادگی جسمی و روحی دارد و بهتر است هنگام رابطه زناشویی آمادگی کامل داشته باشید. البته پیشینه مرض و دردهای مفصلی می تواند دشوار را تشدید کند.

علت کمر درد بعد از نزدیکی در زنان
برخی از نسوان پس از نزدیکی دچار کمر درد می شوند که معمولا این درد ها سخت جدی محسوب نشده و قابل درمان است. البته بعضی از زنان هم در باره روابط جنسی اطلاعات کافی نداشته و به این ترتیب ممکن است در موقعیت های نامناسب دچار کمر درد شوند.

یکی از دلایل کمر درد در زنان ممکن است به دلیل فیزیولوژی بدن نسوان و یا سابقه کمردرد درآن ها باشد که می تواند بر روابط جنسی کارایی بگذارد.

بنابراین، نسوان برای بازداری از کمردرد پس از نزدیکی بهتر است بعد از نزدیکی ادرار خویش را تهی سازی کرده و گرمابه کنند. در ضمن موقعیت پسندیده تقرب که با توجه به هر فردی متفاوت است باید در عقیده گرفته شود.

برای جلوگیری از کمر درد هنگام نزدیکی و بعد از آن، سعی کنید در جای راحتی پیمان گرفته و زیر زانو ها، راز و یا پشت ، از بالش کاربرد کنید. زمانی که شما دانستن احسان داشته باشید، می توانید یک رابطه جنسی پسندیده با شریک خویش تجربه کنید.

در صورتی که در اثناء رابطه زناشویی دچار کمر درد می شوید، می توانید بر روی یک سطح مقاوم قرار گرفته و از یک بالش برای پشتیبانی از زانو و یا سر بهره‌گیری کنید.

قرار دادن یک پارچه حوله ای نرم در تقدیر پشت شدنی است راحتی اکثریت به به اتفاق داشته باشد. وانگهی شما می توانید از یک صندلی بهره‌گیری کرده و روی آن بنشینید لغایت اختناق اقلیت به مهره های کمر شما وارد شود.
درد پس از انزال یک بیماری نادر نیست و نزدیک ممکن است در بعضی از مردان ایجاد شود. پژوهش ها مختلف اثر دیتا اند که بین ۲ لغایت ۱۰ درصد مردان در سررسید هایی کمردرد بعد از انزال را تجربه می کنند و بیشتری مردان مبتلا انزال دردناک و یا درد در ناحیه ابزار تناسلی پس از انزال هستند.

شایع ترین علل کمردرد در مردان بعد از انزال، عبارتنداز:
۱- مردان دچار به نابسامانی نعوظ یا مردانی که از داروهای تاخیری و ویاگرا بهره‌گیری می کنند شدنی است پس از انزال مبتلا کمردرد شوند.

۲- علائم عفونت باکتریایی پروستات (پروستاتیت باکتریایی) که شدنی است باعث درد در ناحیه افزار تناسلی در طول نزدیکی و پس از انزال شود. این نوع عفونت ها در مردان جوان ممکن است بر نشانه رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده برپایی شود. ولی در مردان مسن تر شدنی است بیماری هایی مانند هموروئید و سایر مشکلات مقعدی مایه عفونت شود.

در این زمان، باکتری ها به نوک ابزار تناسلی مردان نفوذ کرده و می تواند باعث برپایی عفونت شود. بعد از عفونت، کمردرد و یا درد در ابزار تناسلی برپایی می شود.

۳- وجود کیست های اسپرماتوسل در تقرب بیضه ها. این کیست ها باعث درد ناخوشایندی می شوند که در حین نعوظ و انزال بدتر می شود. هیچ دارویی برای جلوگیری از این سخت وجود ندارد و اکثر پزشکان ترجیح می دهند، داروهای مسکن مصرف شود. اما در موارد حاد، این کیست ها را از طریق جراحی حذف می کنند.
۴- به کارگیری بعضی داروهای مسکن (دارو) عضلانی باعث درد در ناحیه افزار تناسلی در درازا نعوظ و بعد از انزال می شود.

۵- داروهای ضد افسردگی باستانی که امروزه به ندرت مورد کاربرد قرار می گیرند، به جز در شفا آسیب های عصبی ممکن است منجر به انزال دردناک و درد کمر پس از انزال شود.

۶- مصرف داروهای ضد افسردگی، می توانند باعث کمر درد و یا انزال دردناک شوند، مصرف این گونه داروها همچنین می توانند باعث بی نظمی، انزال زودرس، درد در منطقه آلت تناسلی، پریاپیسم (طول کشیدن نعوظ بیش از چهار ساعت که دربایستن به درمان پزشکی اضطراری) و از دست دادن علاقه به رابطه ازدواج شود.

۷- جراحی فتق که برخی مواقع اوقات به کمردرد یا انزال دردناک منجر می شود.

۸- کبیر شدن پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) که باعث کمردرد و گاهی درد در هنگام نعوظ یا انزال می شود.

۹- اسپاسم عضلات لگن یا کف لگن می تواند سبب کمردرد و یا درد پس از انزال شود.

۱۰- وجود سنگ کلیه یا سنگ های پروستات می تواند سبب کمر درد و یا درد هنگام مقاربت جنسی شود.

۱۱- وضعیتی که نوروپاتی پودندال نامیده می شود و می تواند درد پس از انزال ایجاد کند و برخی مواقع اوقات دردی تغییر ناپذیر در ناحیه پشت برپایی می شود.

علت درد عضلات پس از نزدیکی
به طور کلی، بعد از نزدیکی، انرژی فرد کمی تحلیل رفته و نوعی سستی عضلانی در افراد ایجاد می شود. برای بازدارندگی از این وضعیت، بهتر است پیش از رابطه زناشویی، مواد غذایی مناسب و مغذی مصرف کنید. همچنین، گاهی اوقات کشیدگی عضلات هنگام رابطه زناشویی می تواند سبب دردهای عضلانی شود که با استراحت رفع می شود.